Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor, 27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB
  • In Stock
  • Brand: Asus
  • Product Code: VA27UQSB
    You save:
    28%
  • Extensive connectivity including dual HDMI, DisplayPort and USB hub
  • Support HDR-10 to enhance bright and dark area, delivers lifelike viewing experience
  • ASUS DisplayWidget Center lets users easily change monitor settings via an intuitive interface
Delivery within 2 working days
Buy Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor,  27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB. Asus Business Monitor Best Price in Dubai, UAE at ctens.com and Fast Free delivery to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
Lifelike views with 178° wide view angle
Impeccable Detailed Visuals in 4K HDR
Expansive Connectivity
ASUS DisplayWidget Center
Ergonomic Design
Specifications
  • Brand: Asus
  • Model: VA27UQSB
  • Type: Business Monitor
Display
  • Panel Size (inch): 27
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Display Viewing Area (H x V): 596.73 x 335.66 mm
  • Display Surface: Non-Glare
  • Backlight Type: LED
  • Panel Type: IPS
  • Viewing Angle (CR≧10, H/V): 178°/ 178°
  • Pixel Pitch: 0.155mm
  • Resolution: 3840x2160
  • Color Space (sRGB): 99%
  • Brightness (Typ.): 350cd/㎡
  • Contrast Ratio (Dynamic): 3000:1
  • Contrast Ratio (Typ.): 1000:1
  • Display Colors: 1073.7M (10 bit)
  • Response Time: 5ms(GTG)
  • Refresh Rate (Max): 60Hz
  • HDR (High Dynamic Range) Support: HDR10
  • Flicker-free: Yes
Video Feature
  • SPLENDID Technology: Yes
  • Color Temp. Selection: Yes(4 modes)
  • GamePlus: Yes
  • QuickFit: Yes
  • HDCP: Yes, 2.2
  • VRR Technology: Yes (Adaptive-Sync)
  • DisplayWidget: Yes, DisplayWidget Center
  • Low Blue Light: Yes
  • Eye Care+ Technology: Yes
Audio Feature
  • Speaker: Yes(2Wx2)
I/O Ports
  • DisplayPort 1.4 x 1
  • HDMI(v2.0) x 2
  • USB Hub : 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A
  • Earphone Jack : Yes
Signal Frequency
  • Digital Signal Frequency: HDMI: 30~160 KHz (H) / 40-60 Hz (V)
  • DisplayPort: 30~160 KHz (H) / 40-60 Hz (V)
Power Consumption
  • Power Consumption: <30W
  • Power Saving Mode: <0.5W
  • Power Off Mode: <0.3W
  • Voltage: 100-240V, 50/60Hz
  • Product Dimensions: 68.70 x 51.60 x 17.10 cm
  • Net Weight: 6.50 kg
  • Warranty: 12 Months
Buy Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor,  27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB manufactured by Asus.
Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor,  27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB best price at ctens.com in United Arab Emirates.
Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor,  27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB can be fast free delivered to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
Asus VA27UQSB Business Monitor, Asus Monitor,  27" 4K UHD Display, 3840 x 2160 Resolution, IPS, HDR-10, DisplayPort, Dual HDMI, Stereo Speakers, Flicker Free, Blue Light Filter, Ergonomic Design, Black with Warranty | VA27UQSB best online price at ctens.com in UAE. The product/item is Brand New with Warranty.