  • Out Of Stock
  • Brand: LG
  • Product Code: LG 43UN700-B
    You save:
    23%
Delivery within 2 working days
  • 43” UHD 4K IPS Display with breathtaking clarity and HDR10
  • Powerful connectivity with USB Type-C™
  • Multi-task with PBP/PIP for greater productivity
  • Built-in speakers for integrated stereo sound
  • OnScreen Control for easy screen configuration
General
Brand LG
Model 43UN700-B
Color Black
Technical Spec
Aspect Ratio 16:9
Connectivity HDMI x 4 Display Port x1 (ver1.4) USB 3.0 x2 USB-C x1
Contrast Ratio 1000:1
Power Consumption 95W (typ) , 200W (Max)
Panel Resolution IPS
Resolution 3840 x 2160
Display 42.5 Inches
Audio Headphone Out Speaker 10W x2
Power Supply 100~240V 50/60Hz
Product Dimension
Product Dimensions 967 x 647.6 x 275 mm