  • -10% Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K
Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K
  • In Stock
  • Brand: DAHUA
  • Product Code: LDH55-HAI400K
    You save:
    10%
High quality panel, industrial-grade design, full metal casing.
Dahua MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
Multiple installation modes satisfy a broad range of project requirements.
Built-in media player software and USB player provide multiple methods to play contents
Delivery within 2 working days
Buy Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K Best Price in Dubai, UAE at ctens.com and Fast Free delivery to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
Technical Specs:
Product Name : Dahua LDH55-HAI400K 55'' Wall-Mounted High Quality Digital Signage
Weight : 28.00 Kg
Screen Size : 55"
Resolution : 3840x2160 (4K UHD)
Display Colors : 1.07B(10 bits)
CPU : Quad-core Cortex-A17 up to 1.6GHz
Ram / Rom : 2 Gb RAM / 16 GB ROM
Operating System : Android 8.1
Brightness : 700 cd/m²
Backlight Adjustable : LED
Built-In Speakers : Yes
Aspect Ratio : 16:9
Bezel Width : 4.5mm
Contrast Ratio : 4000:1
Connectivity : RJ45 ×1, USB ×2, TF Slot ×1, HDMI ×1, Audio In×1
Dimensions : 1222.4mm×694.8mm×69.9mm
Manufacturer : Dahua
Color : Black
Country of Origin : China
Buy Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K manufactured by Dahua.
Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K best price at ctens.com in United Arab Emirates.
Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K can be fast free delivered to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
Dahua LDH55-HAI400K 55" Wall-mounted Digital Signage | LDH55-HAI400K best online price at ctens.com in UAE. The product/item is Brand New with Warranty.