SilverStone AB120I Air Blazer 120i Lite Brilliant 3-in-1 Cooling Fans, Black - SST-AB120I-ARGB-3PK
  • In Stock
  • Brand: SILVERSTONE
  • Product Code: SST-AB120I-ARGB-3PK
    You save:
    40%
Delivery within 2 working days
  • Equipped with Hydro Bearing for long life and low operational noise
  • Integrated rubber padding helps to further reduce vibrational noise
  • Displays any color combination by use of an addressable RGB controller or capable motherboard
  • SilverStone AB120I Air Blazer 120i Lite at the best price in the United Arab Emirates.
  • AB120I SilverStone can be free delivered to United Arab Emirates.
  • Best Online price at ctens.com SilverStone AB120 in UAE.
  • The product/item is Brand New with Warranty.
CPU Cooler Features
Brand SilverStone
Model SST-AB120I-ARGB-3PK
Color Black frame, translucent fan blades
Fan Speed 1200 rpm ± 10 %
Fan Noise level 24 dBA
Bearing Hydro Bearing
Connectors 3 Pin fan & 4-1 Pin ARGB
Rated Voltage 12V DC
Starting Voltage 5V DC
Rated Current 0.52A
Rated Power 6W