SilverStone AB120R Air Blazer 120R Cooling Fans - SST-AB120RW-ARGB
  • In Stock
  • Brand: SILVERSTONE
  • Product Code: SilverStone-SST-AB120R-ARGB
    You save:
    40%
Delivery within 2 working days
 PWM enabled and optimized for radiator and heatsink use
Brand SilverStone
Model SST-AB120RW-ARGB
Color White
Fan Speed 600 ~ 2200 rpm ± 10 %
Fan Noise level 7.4 ~ 35.6 dBA
Bearing Hydro Bearing
Connectors 4 Pin PWM fan & 4-1 Pin ARGB (5V LED)
Rated Voltage 12V DC
Starting Voltage 6V DC
Rated Current Fan: 0.32A, LED: 0.36A
Rated Power Fan: 3.84W, LED: 1.8W