SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM with Warranty
  • In Stock
  • Brand: SILVERSTONE
  • Product Code: SST-HA1200R-PM
    You save:
    27%
Delivery within 2 working days
Buy SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM. SilverStone 1200w Power Supply Best Price in Dubai, UAE at ctens.com and Fast Free delivery to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
  • Equipped with Gen5 12VHPWR PCIe connector, meeting Intel ATX 3.0 specification standard
  • Cybenetics Platinum efficiency certification
  • 24/7 continuous power output with 50℃operating temperature
  • Fully Modular design
  • All Japanese electrolytic capacitors
  • Ultra silent 135mm FDB fan with semi-fanless function
12VHPWR PCIe connector supports ATX 3.0 specifications
The 12+4 pin (12VHPWR) design is capable of withstanding power failure caused by a running graphics card’s instantaneous peak power consumption, whilst providing higher stability and efficiency power output for high-end systems
Cybenetics Platinum Certified
Designed for Cybenetics Platinum level of efficiency to reduce wasted heat and save on electricity
Fully modular design with universal EPS / PCIe connector interface
Flat cables have much greater flexibility to allow for tighter folding and management of cable
Ensure reliable power and extended life span
Silent 135mm FDB fan
Built-in 135 mm fan has excellent airflow and low noise, perfect for quiet home or office us
Buy SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM manufactured by SilverStone.
SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM laptop best price at ctens.com in United Arab Emirates.
SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM can be fast free delivered to Dubai, Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, United Arab Emirates.
SilverStone HELA 1200R Platinum 1200W PCIe 5.0 Fully Modular ATX Power Supply | SST-HA1200R-PM best online price at ctens.com in UAE. The product/item is Brand New with Warranty.